Bytomski „Szach-Mat”

zwycięska drużyna z PSBZ tarczą wracają nasi szkolni arcymistrzowie z zawodów o Mistrzostwo Bytomia w szachach drużynowych, które zostały rozegrane 4 listopada br. w auli I LO w Bytomiu. Nasza szkolna reprezentacja pod wodzą naszego szachowego lidera Marcina Pasieki (2c), który wespół z Adrianem Niewiadomskim (3c), Piotrkiem Witkowskim (1a) oraz Wiktorią Rożnowską (2a/m) nie mieli sobie równych w miejskich rozgrywkach w tej królewskiej grze.

 

Do zawodów zgłosiły się reprezentacje siedmiu najlepszych bytomskich szkół ponadgimnazjalnych, które rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”. W atmosferze ciszy i skupienia nasi szkolni szachowi herosi wspięli się na wyżyny swoich umiejętności. Pojedynki były bardzo wyrównane, a o wyniku często decydowały niuanse i nieco wyższy poziom szachowego wtajemniczenia. Wiedza, rozum i inteligencja były po naszej stronie. Nasze zwycięstwo do ostatniego pojedynku było sprawą otwartą. Faworytem tych zawodów była reprezentacja gospodarzy czyli I LO, z którymi to właśnie spotkaliśmy się w ostatniej decydującej rundzie spotkań. W pojedynku tym pierwszy punkt dla naszego zespołu zdobył Marcin, który na pierwszej szachownicy nie dał żadnych szans swojemu rywalowi. Na szachownicy numer dwa swoją partię niespodziewanie przegrał Adrian. Na kolejnym szachowym „boisku” również porażka, którą zanotował Piotrek. W tym momencie przegrywaliśmy 1:2 i byliśmy tylko numerem dwa tych mistrzostw. Ale jak mawiają prawdziwi szachiści, dopóki bierki w grze… Wszystko było w głowie i w rękach naszego rodzynka czyli Wiktorii (hmm, imię zobowiązuje, a jakże). W swojej potyczce była już na łopatkach, ale szarża rozpaczy dała swój efekt, przeciwniczka nie wytrzymała presji i Victoria stała się faktem. W meczu remis 2:2 co ostatecznie dało nam upragnione zwycięstwo w całych zawodach.

W toku rywalizacji wygraliśmy sześć pojedynków i remisując jedną potyczkę. Zdobyliśmy łącznie dwanaście dużych punktów, a nasi rywale ze „Smolenia” - jedenaście.

MAMY MISTRZA BYTOMIA. BUDOWLANKA JEST THE BEST !!!

Opiekunem naszej szkolnej reprezentacji, który zarazem udzielał duchowego wsparcia wszystkim naszym szachistom był oddany szachowej sprawie dziekan Katedry Wychowania Fizycznego Bogdan Dudziak.

  • 2016_11_szachy_010
  • 2016_11_szachy_011
  • 2016_11_szachy_017
  • 2016_11_szachy_006
  • 2016_11_szachy_009
  • 2016_11_szachy_008
  • 2016_11_szachy_005
  • 2016_11_szachy_002
Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl