Kolejny sukces naszych sportowców.

Po fali sukcesów reprezentantów szkoły w zmaganiach sportowych na arenie naszego miasta, przyszła kolej na siatkarzy.

Tradycyjnie w tej dyscyplinie mamy spore osiągnięcia. Przystępując do tegorocznych rozgrywek wystąpiliśmy w roli obrońcy tytułu Vice Mistrzowskiego. Jako „rozstawiona” drużyna przyszło nam walczyć w grupie „C” w której przeciwnikami były zespoły II LO oraz T nr 4. Obiektem zmagań grupy eliminacyjnej była sala gimnastyczna popularnego „Żeroma”. W pierwszym meczu przyszło nam się mierzyć z gospodarzami grupy. Nasza ekipa rozpoczęła efektownie, zwyciężając pierwszego seta 25:1! W drugim skończyło się do 5, a cały mecz ostatecznie zwyciężyliśmy w setach 2:0. Po nokaucie jaki zafundowaliśmy drużynie II LO, przyszła kolej na T nr 4. Ku naszemu zdziwieniu, reprezentacja tej szkoły nie stanęła w szranki oddając mecz walkowerem. Po eliminacjach przyszła kolej na turniej półfinałowy który rozgrywany był na obiektach IV LO.

Pierwszym przeciwnikiem był ZSGH. W początkowej fazie meczu „Gastronomik” postawił trudne warunki, jednak z biegiem spotkania animusz ZSGH znacząco osłabł. Efektem była pewna wygrana 2:0. Ten mecz był rozgrzewką do najważniejszego spotkania półfinałów. Pojedynek z „Sikorakiem” skupiał uwagę sympatyków szkolnej siatkówki. Doszło do pojedynku utytułowanych zespołów, Vice-mistrzów i zdobywców III miejsca poprzedniego sezonu. O zwycięstwie zadecydowała dyspozycja dnia i miejsce rozgrywania zawodów. Oba atuty tego dnia były po stronie reprezentantów IV LO którzy rozgrywając mecz na własnej hali wznieśli się na szczyty kunsztu siatkarskiego. Nasz zespół wspierany przez fanatycznie dopingujących kibiców „MGP” z 4c musiał ostatecznie uznać wyższość rywali ulegając ostatecznie 0:2. Wg regulaminu wynik tego spotkania został zaliczony w poczet wyników turnieju finałowego. Turniej Finałowy odbył się 8 marca w Hali Widowisko-Sportowej „Na skarpie”. W pierwszym meczu finałów przyszło zmierzyć nam się z obrońcą tytułu, zespołem ZST. Tak jak i w ubiegłym roku mecz był niesamowicie emocjonujący i obfitujący w zwroty akcji. Pierwszego seta wygraliśmy do 22. Drugiego przegraliśmy do 18. O zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. Narzuciliśmy swoje warunki ZST, prowadząc w tie-breaku już osiem do trzech! Łatwość z jaką zdobywało nam się punkty niestety odwróciła się przeciwko nam. Po zmianie stron nasi zawodnicy poczuli się już chyba zwycięzcami. Kto choć trochę zna się na siatkówce ten wie jak to bywa złudne. Moment dekoncentracji może słono kosztować. Nie inaczej było w tym spotkaniu. Straciliśmy seryjnie punkty i po nerwowej końcówce ulegliśmy faworyzowanym rywalom 1:2. Po takim niefartownym rozstrzygnięciu pozostała nam jedynie gra o brązowy medal. Po drugiej stronie siatki stanęła drużyna I LO. Mieliśmy już pewne doświadczenia z ekipą „Strzelców”, zwyciężając z nimi podczas ferii w sparingu 4:1. Jednak mecz kontrolny to nie Mistrzostwa! Do przeciwnika należało podejść z dużym respektem tym bardziej, że w Turnieju Finałowym zaprezentował się bardzo okazale, minimalnie ulegając reprezentacji IV LO, jeden do dwóch. Nasi zawodnicy szybko zapomnieli o wcześniejszej porażce i z impetem natarli na rywali. Dobrą partię rozegrali Karol Gałęziok oraz Andrzej Jaros, którzy zagrywką (Karol) oraz dynamicznymi atakami (Andrzej) siali zamieszanie w dobrze zorganizowanej obronie „Strzelców”. Ostatecznie po zaciętym meczu zwyciężyliśmy I LO 2:0, a w całym Turnieju zajęliśmy III miejsce.

Skład „Budowlanki”: Karol Gałęziok (kpt.), Andrzej Jaros, Kamil Silski, Mateusz Wójcik, Krystian Dziwosz, Paweł Cholewa, Kamil Radwański (libero) , Kamil Błaszczyk oraz Tomasz Wikarek, Mateusz Wójcicki, Kacper Szymanek, Mateusz Chojnowski, Robert Rauner. Opiekun: Sebastian Jarzębak

Jak już wymieniłem na wstępie jest to znakomity rok naszych reprezentacji męskich. Dla przypomnienia panowie z „Budowlanki” praktycznie w każdej dyscyplinie plasowali się na podium.

Kalendarz imprez rangi Mistrzostw Bytomia w roku szkolnym 2015/2016:

Wrzesień 2015: III miejsce w Szkolnej Lidze LA

Październik 2015: II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Listopad 2015: II miejsce w Piłce Nożnej

Grudzień 2015: II miejsce w Piłce Ręcznej

Styczeń 2016: IV miejsce w Koszykówce

Marzec 2016 : III miejsce w Siatkówce

  • IMG_2289 (2)_1
  • IMG_2331 (2)_1
  • IMG_2333 (2)_1
  • IMG_2288 (2)_1
  • IMG_2291 (2)_1
  • IMG_2295 (2)_1
  • IMG_2298 (2)_1

Opracował: S. Jarzębak

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl