XVII Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne

            XVII Szkolne Igrzyska Lekkoatletyczne PSB-ZS w Bytomiu

      W ostatni wrześniowy wtorek (30.09.2014 r.)  już po raz siedemnasty uczniowie „Budowlanki”, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy  rywalizowali na bieżni, skoczni i rzutni w różnych konkurencjach, by wyłonić swoich lekkoatletycznych championów. Zawody po raz drugi odbyły się na nowym stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu.

Do rywalizacji przystąpiło pięćdziesięciopięcioro herosów oraz trzydzieścioroczworo lekkoatletycznych piękności Naszej Zacnej Szkoły. W tej edycji naszych lekkoatletycznych Igrzysk rekordzistkami okazały się dwie uczennice drugiej klasy mundurowej : Patrycja Cieplak oraz Magda Błaszczyk, które aż czterokrotnie stawały na starcie. Wśród pozostałych dziewcząt trzykrotnie na starcie stawały : Basia Krawczyk (2a), Karolina Letkiewicz (2m), Justyna Jania (3m), Martyna Kominek (1a) oraz Magda Wardziak (3a).

Multimedalistką imprezy została Patrycja Cieplak (1 m), która aż czterokrotnie stawała na podium i co jest godne podkreślenia, za każdym razem na jego najwyższym stopniu. Wyróżnić jeszcze należy Basię Krawczyk (2a), która jesttrzykrotną medalistką tych Igrzysk oraz Magdę Błaszczyk (2m), Angelikę Jakimczuk (1a), Anetę Kowalik (1a), Klaudię Sikorę oraz Nicolę Skrzypiec (1m), które zdobyły po dwa medale.

Wśród płci męskiej też mamy swoich championów, którzy trzykrotnie stawali na starcie, a są nimi : Piotr Mrachacz (2c), Adrian Nowakowski (2m), Patryk Panek (1m), Kamil Radwański (1e), Oskar Bartoszek (1c) oraz Marcin Labisz (3e).

Multimedalistami Igrzysk zostali : Piotr Mrachacz (2c), który skompletował medale każdego koloru, okazale prezentując się w złocie, srebrze i w brązie, a także Adrian Nowakowski (2m), który dwukrotnie był srebrny oraz raz brązowy.   

Na wyróżnienie zasługują jeszcze : Tymoteusz Kowalik (2m) i Damian Nowak (1m), którzy byli po razie złoci i po razie srebrni oraz Michał   Kuźniecow, który był dwukrotnie brązowy.

Pozostali śmiałkowie walczyli przede wszystkim dla własnego splendoru, a także,  by na stałe zapisać się w kartach kroniki Szkoły oraz dla słodkich, czekoladowych nagród, a przede wszystkim walczyli o celujące oceny z ich ulubionego przedmiotu, jakim jest wychowanie fizyczne.

Warunki atmosferyczne oraz idealny obiekt sprzyjały rywalizacji więc startujący ustanowili wiele rekordów życiowych. Zwieńczeniem tej rywalizacji były wyścigi sztafet na dystansie 4 x 100 m dziewcząt, jak i chłopców. Wśród dziewcząt najszybszymi okazały się dziewczęta z łączonej klasy 2 m i 2 a w składzie: Magda Błaszczyk, Karolina Letkiewicz, Patrycja Cieplak  oraz Basia Krawczyk, które nieznacznie pokonały swoje młodsze koleżanki z klasy 1 m.

Natomiast wśród chłopaków kolejność była odwrotna, gdyż szybszymi okazali się uczniowie z klasy 1 m w składzie: Damian Nowak, Patryk Panek, Kamil Frontczak oraz  Szymon Stawiarski, którzy o ułamki sekund pokonali swoich starszych kolegów z klasy 2 m

Zawody przygotowali i sprawnie przeprowadzili nauczyciele Katedry Wychowania Fizycznego w składzie: Aleksandra Paczkowska – sekretarz zawodów, Robert Konieczny - konkurencje biegowe i pchnięcie kulą, Sebastian Jarzębak – konkurencje biegowe i skok w dal oraz Bogdan Dudziak - kierownik zawodów.

 

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl