XV MKM dla GIMNAZJALISTÓW – WYNIKI, MATERIAŁY Z KONKURSU !

XV edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego "strzał w XLO" - dla uczniów szkół gimnazjalnych Bytomia i miast sąsiadujących już za nami.


1 kwietnia 2016r.w Państwowych Szkołach Budownictwa i X Liceum Ogólnokształcącym uczniowie zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi "liczb sofistycznie ujemnych".

Do konkursu zgłoszono 107 uczniów z 11 gimnazjów z Ożarowic, Piekar Śląskich, Rogoźnika, Siemoni, Świerklańca, i oczywiście z Bytomia.

Konkurs rozpoczął się punktualnie o godz. 09:06

Uczestnicy wysłuchali krótkiego koncertu Szkolnej Orkiestry PSB i zapoznali się z regulaminem konkursu. Następnie udali się na wykład(y): nauczyciela PSB Marka Wójcickiego o poszukiwaniu matematyki w architekturze budynku naszej szkoły, a także uczestniczyli w wykładzie konkursowym pt.Ach, żeby każde równanie miało pierwiastek! Czyli nieco bardziej abstrakcyjnie, ale za to w sposób ścisły: o liczbach sofistycznie ujemnych ...  Wykład poprowadzi laureat poprzednich edycji konkursu, absolwent naszego LO, obecnie student pierwszego roku wydziału fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego – Sebastian Gwóźdź oraz nauczyciel XLO – Bogdan Ciepłak. Jak na XV-tą edycję konkursu przystało zagadnienia były wyjątkowe, abstrakcyjne, dotyczące problemów rozwiązywanych dopiero na studiach. Nie zważając na te trudności wykład okazał się "statystycznie" :-) zrozumiały. Następnie, w auli szkolnej, uczestnicy ochoczo przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych i ... rozpoczął się "pojedynek". Nikt nie został ranny i nie został jąkałą (jak Nicolo Tartaglia na wykładzie). Aby zrozumieć o czym mowa i nie czuć się niekomfortowo po przeglądnięciu rozwiązań zadań konkursowych należy zgłosić się na kolejną XVI edycję konkursu. Rozpocznie się ona już 03.kwietnia 2017 roku punktualnie o godz. 09.06 (można zgłaszać się już dziś). Choć nie wszyscy Uczestnicy konkursy byli skłonni się zgodzić z tym, iż wszystkie zadania można rozwiązać :-) wszystko skończyło się szczęśliwie, a wyniki i miejsca wyższe od 13-tego prezentują się następująco:


WYNIKI (nie jest to lista w kolejności alfabetycznej):


1 miejsce:

Sołtysik Sebastian - Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. J. Szafranka, Bytom

- GRATULUJEMY WYNIKU.
W XV edycji konkurencja nie zmusiła laureata konkursu do zdobycie maxa jednak wysokiego wyniku należy pogratulować. Sebastianie - chylimy czoła.

2 miejsce:

Piotrowska Aleksandra - Gimnazjum nr 7 w Bytomiu ul. Karpacka nr 27
Prawie tak dobrze jak Sebastian - Gratulujemy !.

3 miejsce:

Krawczyk Kamil, Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. J. Szafranka, Bytom
Równie, prawie tak dobrze jak Sebastian - Gratulacje !.

4 miejsce

Musiał Anna  - Miejskie Gimnazjum Nr 2 ul. ks. Jerzego Popiełuszki 8 w Piekarach Śląskich


5 i 6 miejsce ex aequo:
Gaweł Akradiusz - Miejskie Gimnazjum Nr 2 ul. ks. Jerzego Popiełuszki 8 w Piekarach Śląskich

Wojnar Martyna - Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. J. Szafranka, Bytom


7 miejsce
Gambala Karolina, Miejskie Gimnazjum Nr 2 ul. ks. Jerzego Popiełuszki 8 w Piekarach Śląskich


8 miejsce
Szrajer Szymon, Gimnazjum Nr 1, Bytom
Debski Jakub, Miejskie Gimnazjum Nr 2 w Piekarach Śląskich


9 miejsce
Tylikowski Marek - Bytom

miejsce prawie 10
Gliklich Alicja - Piekary Śląskie

miejsce i punktów 11:
Olszewska Martyna, Gimnazjum Nr 14 Bytom

miejsce 12:
Pakos Maksymilian, Skraba Magdalena, Gimnazjum Nr 1, Bytom
Paluch Zofia, Gimnazjum Nr 3, Bytom
Wierzejska Katarzyna - Publiczne Gimnazjum, Siemonia

 
i jak każdego roku

13 MIEJSCE zajęli WSZYSCY pozostali Uczestnicy !!!! (dodatkowo komisja konkursowa postanowiła wyróżnić 4 osoby i przyznać im miejsce 12 i pół: Kloc Oskar, Kołodziej Daniel, Lewandowski Michał i Patschek Adam :-)
Zabłocki Bartosz, Białoń Dominika, Nogoś Adam, Żarczyński Seweryn, Grabowska Dominika, Synecki Mikołaj, Bartoszek Jakub, Piwko Anna, Krukowska Joanna, Piecha Agata, Kubika Katarzyna, Karch Jakub, Łokas Aleksander, Werajtis Patryk, Mycielski Wojciech, Piekacz Weronika, Wójcik Bartłomiej, Kaszubowski Adam, Bittner Julia, Gnela Mateusz, Markefka Mateusz, Hoś Jakub, Witkowski Piotr, Kukuła Dominika, Stochła Jakub, Pękała Mateusz, Palarz Miłosz, Swaryczewski Tomasz, Kopydłowska Małgorzata, Konieczna Julia, Niedbała Karol, Adamczyk Piotr, Litwiński Wiktor, Piątkowska Paulina, Misiuna Marcin, Witkowski Stanisław, Żakowska Aleksandra, Grabowski Mateusz, Szmajduch Sabina, Kozera Olga, Świder Mateusz, Szwajnoch Karolina, Kowalik Stanisław, Jagielska Maja, Nowak Martyna, Swoboda Krzysztof, Witek Oskar, Bednarek Adrian, Suszczewicz Mateusz, Komisarczyk Edyta, Stolarczyk Michał, Pinkawa Agata, Pioruński Patryk, Underowicz Michał, Wyszyński Dawid, Kapała Szymon, Flak Jakub, Muzyka Michał, Matys Adam, Drzażdżyński Mateusz, Kośny Adam, Wawrzyniak Aleksander, Polowczyk Julia, Ślusarczyk Tomasz, Jaruga Paulina, Małecki Kuba, Wójcik Marek, Radoła Oliwia, Pieniążek Marcin, Niekurzak Damian, Proskień Maciej, Gryzik Dawid, Wylężek Alicja, Synowiec Katarzyna, Mrożek Rudolf, Kowalska Agnieszka,
Pocieszające, że tylko 2 wyniki można przybliżyć wartością e3.14*i+1 punktów na 20 możliwych.

 
Wyniki klasyfikacji zespołowej dla gimnazjów :

przypominamy, że o miejscu w klasyfikacji zespołowej decyduje suma punktów zdobytych przez trzech najlepszych uczniów z danej szkoły

1. Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. J. Szafranka w Bytomiu

2. Miejskie Gimnazjum Nr 2 ul. ks. Jerzego Popiełuszki 8 w Piekarach Śląskich

3. Gimnazjum nr 7 w Bytomiu ul. Karpacka nr 27
i wyróżnienie dla ZSO nr5 im. J. F. Kennedy'ego w Bytomiu - Gimnazjum Nr 14  (poleczmy artykuł z 01.kwietnia:-)oraz Publicznego Gimnazjum im. marsz. J. Piłsudskiego w Siemoni.

Należy podkreślić, że czołówka od lat pozostaje stała - GRATULUJEMY !


Oficjalne wręczenie nagród za wyniki indywidualne (miejsca od 1 do 12) odbędzie się 29 kwietnia 2016r. o godz. 10.12 (uroczystość rozpocznie się jednak 12min wcześniej:-) w trakcie akademii w auli Państwowych Szkół Budownictwa i X LO w Bytomiu.

Już teraz zapraszamy wszystkich Laureatów. Dodatkowo powiadomimy Was indywidualnie !

Komisja konkursowa zjadając resztę czekolady, z dobrymi humorami sprawdzała prace konkursowe w składzie = S. Gwóźdź, J. Holzheimer - ten pan, który czuwał w auli w trakcie rozwiązywania zadań. Nad całością pieczę sprawował i wszystkim za uczestnictwo i pomoc dziękuje B. Ciepłak.

Zestaw zadań XV MKM 2016r.

Propozycja rozwiązań (tak też można :-).

Regulaminem konkursu.

Po więcej wrażeń i wzruszeń matematycznych ale i architektonicznych zapraszamy do naszego XLO!

 Jeszcze raz GRATULUJEMY !!!
Dziękujemy wszystkim Uczestnikom Konkursu oraz ich Opiekunom.
Zapraszamy na następną wyjątkową i jubileuszową, jeszcze równiejszą i okrąglejszą, porywającą, etc, etc, XVI edycję konkursu, która odbędzie się około 3.kwietnia szczęśliwego 2017 r.
 
organizatorzy.
 
Wykorzystując zdjęcia z naszej galerii nie uda Ci się naruszyć praw autorskich. Wykorzystywanie, rozpowszechnianie i upublicznianie fotografii jest wskazane, a mema wręcz są wysoce oczekiwane :-)

  • DSC_0408_1
  • DSC_0457_1
  • DSC_0530_1
  • DSC_0524_1
  • DSC_0410_1
  • DSC_0429_1
  • DSC_0456_1
  • DSC_0510_1

Patrycji dziękujemy za zdjęcia!

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl