X MKM dla GIMNAZJALISTÓW 'strzał w XLO' – WYNIKI !

1 kwietnia 2011r. w Państwowych Szkołach Budownictwa i X Liceum Ogólnokształcącym, odbył się X Miejski Konkurs Matematyczny "strzał w XLO" dla uczniów szkół gimnazjalnych Bytomia i miast sąsiadujących, pod patronatem Prezydenta Miasta Bytom oraz Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach z siedzibą w Bytomiu.W konkursie uczestniczyło 205 uczniów z 23 gimnazjów z Rudy Śląskiej, Siemoni, Radzionkowa, Tarnowskich Gór, Świerklańca, Ożarowic, Chorzowa, Piekar Śląskich i oczywiście z Bytomia.

 

Konkurs rozpoczął się o godz. 9.01. Uczestnicy, zapoznali się z regulaminem konkursu i wysłuchali krótkiego koncertu Szkolnej Orkiestry PSB. Następnie udali się na wykład(y) nauczyciela PSB Marka Wójcickiego pt. „Czy można zobaczyć kwadrat?”, a także uczestniczyli w wykładzie ucznia klasy drugiej X LO Krystiana Kaczmarka oraz nauczyciela PSB Michała Rała pt. „Różne sposoby rozwiązywania równań”. Następnie w auli szkolnej przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych (3 zadania dotyczyły wiadomości nabytych w trakcie wykładu, 2 zadania nawiązywały do programu nauczania w gimnazjum - choć nie wszyscy Uczestnicy konkursy byli skłonni się z tym zgodzić :-).

 Oficjalne wręczenie nagród za wyniki indywidualne i dla gimnazjów za wyniki zespołowe, odbędzie się 28 kwietnia 2011r. o godz. 10.30 w trakcie uroczystej akademii w auli Państwowych Szkół Budownictwa i X LO w Bytomiu.
Laureaci zostaną powiadomieni indywidualnie!

 

 

 

................ (wpisz określenie Twojej postawy:-) postawa pozwoliła na indywidualne sklasyfikowanie uczestników:

1 miejsce:

Kosiński Dawid, Gimnazjum nr 12 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im Gustawa Morcinka ul. Jankowskiego 22 w Rudzie Śląskiej,
Drugi rok z rzędu Dawid zajął I miejsce w naszym konkursie. W zeszłym roku brakowało mu 2 punktów do maksimum - w tym roku się poprawił i wywalczył MAKSA! ;) – Gratulujemy!

Czyżby to On miał prowadzić wykład na XII Konkursie ?

 

 

2 miejsce:

 

Brylska Magdalena, Gimnazjum Nr 4 im. Kamili Skolimowskiej ul. Powstańców Śląskich 2 w Bytomiu
17/21 pkt.

Gratulacje dla sąsiada!

 

 

3 miejsce:

Patschek Aleksander - Gimnazjum Nr 4 im. Kamili Skolimowskiej ul. Powstańców Śląskich 2 w Bytomiu

Browiecka Manuela - Gimnazjum Nr 14 ul. Nickla 19 w Bytomiu

16/21 pkt.

 

 

 

4 miejsce:

Cofałka Agnieszka - Gimnazjum im. Jana Pawła II ul. Źródlana 3 w Świerklańcu

Pyka Weronika - Gimnazjum Nr 7 ul. Karpacka 27 w Bytomiu

Chwedoruk Adam - Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. J. Szafranka w Bytomiu

15/21 pkt.

 

5 miejsce:

Szulik Maciej - Miejskie Gimnazjum Nr 2 ul. ks. Jerzego Popiełuszki 8 w Piekarach Śląskich

Kwaśniewska Karolina - Gimnazjum Nr 12 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 ul. Narutowicza 7-9 w Bytomiu

Muller Magdalena - Gimnazjum Nr 7 ul. Karpacka 27 w Bytomiu

Szczepanik Rafał - Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. J. Szafranka w Bytomiu

Grądziel Jakub - Gimnazjum Nr 13 ul. Stolarzowicka 19 w Bytomiu

14/21 pkt

 

 


6 miejsce (13/21 pkt):  

Woch Jakub

Potempa Rafał

Tworek Monika

 

7 miejsce (12/21 pkt):  

Helm Konrad

Soczek Michał

Wróbel Patrycja

Patrycja wykonała jednocześnie najlepiej ćwiczenie przeprowadzone w trakcie zabawy " Czy można zobaczyć kwadrat ? " :) Gratulujemy serdecznie !

Zwyciężczynie czeka nagroda, która zostanie wręczona w trakcie nagradzania laureatów konkursu matematycznego.

 

8 miejsce (11/21 pkt):  

Koronowska Marta, Gwizdol Marcin, Kuś Szymon, Orciuch Kamil, Hunger Kamil, Wieczorek Amanda i Mazur Alicja

9 miejsce (10 i trochę/21 pkt):  

Heuchert Patryk

10 miejsce (10/21 pkt):  

Sichma Karolina, Sowiślok Łukasz, Odziomek Magdalena, Hetmańczyk Magdalena, Król Weronika, Lisiecki Aleksander, Mańskowski Mateusz, Trusewicz Konrad

11 miejsce (prawie 10/21 pkt):  

Duda Bartek

12 miejsce (9/21 pkt):  

Nowak Bartłomiej, Froch Magdalena, Bazarnik Agnieszka, Kasprusz Marcelina

 

i jak każdego roku

13 MIEJSCE zajęli WSZYSCY pozostali Uczestnicy !!!! (odrobinę mniej niż 9/21 pkt):  

Lambarski Paweł Kocot Szymon Babin Aleksandra Kaleta Aleksandra Zawrzel Robert Francik Albert Rębisz Daria Popielawska Maria Walentek Patryk Wolny Adrian Górski Michał  Blady Jacek Wieszalka Krzysztof Makówka Łukasz Kacperski Patryk Szołtysik Joanna Dunajewska Anna Dunajewska Anna Smyk Estera Łuczyńska Kinga Kodroń Aleksandra Tymińska Karolina Gwóźdź Sebastian Koszentka Ewelina Gawor Michał Koźlik Mateusz Brzezinka Agnieszka Lisicka Dominika Chmura Marta Dziki Wiktoria Romaniszyn Agata Błażejewski Kamil Łesek Marcin Swoboda  Andrzej Jasiewicz Anna Latos Adam Duda Sonia Włeschalka Michał Nowoczek Wojciech Sobczak Klaudia Głębocki Szymon Ogiołda Karolina  Farys Katarzyna Sapińska Dominika Kropisz Joanna Ciołek Agata Cziba Paulina Bystrzykowski Remigiusz Leśniak Magda Pinkawa Dorota Stolarczyk Karolina Rother Paweł Markusik Łukasz Ociepka Bartosz Stokowy Bartłomiej Janko Maja Olszówka Amanda Kowal Aradiusz Pieczka Adam Nir Maciej Bociąga Marta Rosa Patrycja Borowicz Paweł Płaczek Magdalena Radwański Jan Tajak Katarzyna Grund Oliwia Świerad Kamil Środa Wojciech Parafiańczuk Karol Bąk Oliwia Poloczek Patryk Uhl Piotr Popielawska Anna Koziel Kamil Proracki Tomasz Grucz Sebastian Kowalska Aneta Truchan Nikola Duda Marcelina Gwózdek Kamil Urbaniak Rafał Nikos Kasprzak Halupczok Martyna Ściańska Kalina Gruszka Karolina Babula Aleksandra Krasucki Szymon Gonera Izabela Taras Katarzyna Różańska Karolina Korzeniewska Anna Ciach Angelika Sonsalla Dominika Ogiołda Łukasz Ferdynus Ewa Sonnenberger Julia Mól Martyna Więcek Małgorzata Gromuł Robert Korusiewicz Martyna Pigło Sandra Krol Sebastian Klukoszowska Magdalena Kocur Kinga Jaroń Agata Papier Tomasz Czapla Anna Pietrek Mikołaj Poloczek Aleksandra Miś Klaudia Wieczorek Anna Żmuda Kamil Frączek Łukasz Jeszka Paweł Kwiecień Joanna Pluszczyk Patryk Mikulski Damian Świerczyński Dawid Bednarczyk Artur Michałek Piotr Słota Przemysław Kowolik Robert Płuciennik Aleksandra Glomb Michał Dziasek Magdalena Śliwiński Damian Świerczek Michał Kubica Dominika Hałasowska Kamila Wyderka Dominika Szewczyk Aleksandra Wierzbowska Magdalena Gwóżdż Sebastian Glamaciński Marcin Braszko Michał Jagodziński Jakub Maciejczyk Magdalena Malcharczyk Mikołaj Nowak Karolina Mucha Krzysztof Szkurłat Oskar Hofman Przemysław Mostek Asia Ebisz Wanda Pucek Julia Jadczak Patrycja Kabus Maja Świątek Katarzyna Bożentka Dorian Bocian Axel Zosgórnik Szymon Waredęga Daniel Gresztel Piotr Sołtysek Weronika Kachniarz Dawid Bartocha Artur Goldman Aneta Wyszyński Antoni Skórka Szymon Twardecki Szymon Wilczkowska Violetta Scheller Łukasz Nowak Piotr

Niestety były osoby, które zdobyły tylko e∏*i+1 punktów na 21.

 

 

 

Dodatkowo - wyróżnieni za ciekawe próby rozwiązań bądź primaaprilisowe komentarze oraz za "walkę" z zadaniami:

Marta Bociąga - patrz ostatnie wersy, Patschek Aleksander (mimo komentarza sprawdź 5 zadanie, które Cię niestety rozłożyło na łopatki), Urbaniak Rafał, Kuś Szymon oraz Korzeniewska Anna.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki klasyfikacji zespołowej dla gimnazjów:

 

1.
Gimnazjum nr 12 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej

oraz
Gimnazjum Nr 4 im. Kamili Skolimowskiej ul. Powstańców Śląskich 2 w Bytomiu

 

2.
Gimnazjum Nr 7 ul. Karpacka 27 w Bytomiu

 

3.
Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. J. Szafranka w Bytomiu

 

4.
Miejskie Gimnazjum Nr 2 ul. ks. Jerzego Popiełuszki w Piekarach Śląskich
oraz
Gimnazjum im. Jana Pawła II ul. Źródlana 3 w Świerklańcu

5.
Gimnazjum Nr 14 ul. Nickla 19 w Bytomiu

6.
Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego ul. Kościuszki 71 w Siemoni

 

GRATULUJEMY !

 

 

 


Komisja konkursowa =
Olga Kępińska + Krystian Kaczmarek (uczniowie kl. 2u LO)
oraz pozostali uczniowie kl. 2u, którzy nad całością czuwali + J. Holzheimer i B. Ciepłak (nauczyciele).

 

Zestaw zadań XMKM 2011r.

Propozycja rozwiązań - tak też można :-)

Propozycja punktacji.

 

Zdjęcia z konkursu można zobaczyć w galerii Mileny - Zapraszamy.

 

 

Przypominamy, że w każdą sobotę o godz. 10.17 w sali 131 odbywa się Koło Matematyczne dla Gimnazjalistów (i nie tylko :-)), które prowadzi Krystian Kaczmarek - zapraszamy !

 

 

Jeszcze raz GRATULUJEMY !!!
Dziękujemy wszystkim Uczestnikom Konkursu oraz ich Opiekunom.
Zapraszamy na następną jubileuszową, równą, okrągłą XI edycję konkursu,
która odbędzie się w piątek dwa dni przed 1 kwietnia 2012 r.

 

OLGA K - uczennica 2u.

 

 

aaa...  i  jeszcze informacja dotycząca pracy konkursowej dla Marty B.

to nie ten konkurs, ale podobało nam się, Dziękujemy :-)

 

Kto jest mocny w głowie

Niech matematyki się naumie

Wtedy Konkurs Budowlanki

Skończy z uśmieszkiem cudnej lalki

 

Jednak jeśli nic nie umiesz

To się nie wybieraj tutaj

Bo się zmęczysz i napocisz

A i tak wszystko sknocisz

 

Chociaż może się opłaca

Bo 13-tym miejscem z góry Dyr Cię nagradza

Oraz czekoladę dają

A do tego fajni ludzie się spotkają.

 

Marta B. – Gimnazjum nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Bytomiu.

 

 

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl