XI MKM dla GIMNAZJALISTÓW 'strzał w XLO' – WYNIKI !

2 kwietnia 2012r. w Państwowych Szkołach Budownictwa i X Liceum Ogólnokształcącym, odbyła się XI edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego "strzał w XLO" dla uczniów szkół gimnazjalnych Bytomia i miast sąsiadujących, pod patronatem Prezydenta Miasta Bytom oraz Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach z siedzibą w Bytomiu.
W konkursie uczestniczyło 149 uczniów z 22 gimnazjówz Rudy Śląskiej, Rogoźnika, Siemoni, Radzionkowa, Tarnowskich Gór, Świerklańca, Ożarowic, Chorzowa, Piekar Śląskich i oczywiście z Bytomia.

Konkurs rozpoczął się o godz. 10.01...

Uczestnicy, zapoznali się z regulaminem konkursu i wysłuchali krótkiego koncertu Szkolnej Orkiestry PSB. Następnie udali się na wykład(y) nauczyciela PSB Marka Wójcickiego pt. „Przestrzeń i płaszczyzna, czyli co widzimy, a co wiemy", a także uczestniczyli w wykładzie ucznia klasy trzeciej X LO, laureata VII i VII edycji tego konkursu, Krystiana Kaczmarka oraz nauczyciela PSB p. Michała Rała pt. „Kilka słów o wykładach funkcyjnych”. Następnie w auli szkolnej przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych. Trzy zadania dotyczyły wiadomości nabytych w trakcie wykładu (zobacz zadania konkursowe oraz ich rozwiązania wraz punktacją). Dwa zadania nawiązywały do programu nauczania w gimnazjum - choć nie wszyscy Uczestnicy konkursy byli skłonni się z tym zgodzić :-). Przykłady rozwiązywane podczas wykładu można zobaczyć tutaj jednak aby wysłuchać niepowtarzalnego wykładu można już dzisiaj zgłaszać się do XII edycji konkursu :-).

Oficjalne wręczenie nagród za wyniki indywidualne oraz dla gimnazjów za wyniki zespołowe, odbędzie się 27 kwietnia 2012r. w trakcie uroczystej akademii w auli Państwowych Szkół Budownictwa i X LO w Bytomiu.
Laureaci zostaną powiadomieni indywidualnie!

 

 

WYNIKI:

 

1 miejsce:

Słota Przemysław, Gimnazjum Nr 14 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 5 im. J.F. Kennedy'ego, ul. Nickla 19, Bytom

Przemek zdobył 17 punktów na 18 możliwych i już na wykładzie zwrócił na siebie uwagę podpowiadając prowadzącym. Przypominamy, że rola wykładowcy w przyszłości jest otwarta :-), zapraszamy do naszej szkoły i – Gratulujemy!

 

2 miejsce:

Gazda Piotr, Gimnazjum Nr 10 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 11, Bytom
16/18 pkt.Gratulacje!

 

3 miejsce:

Tworek Monika, Gimnazjum Nr 7, ul. Karpacka 27, Bytom

Kusiak Aleksandra, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Gustawa Morcinka, Ruda Śląska

15/18 pkt. Gratulacje!

 

 

4 miejsce:

Pieczka Adam, Gimnazjum Nr 10 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 11, Bytom

Markusik Łukasz, Gimnazjum Nr 11, Bytom

 

5 miejsce:

Wieczorek Amanda, - Miejskie Gimnazjum Nr 2 ul. ks. Jerzego Popiełuszki 8 w Piekarach Śląskich

 

6 miejsce:

Szołtysik Joanna

Koźlik Mateusz

Borówka Maciej

 

7 miejsce:

Bociąga Marta oraz Rosa Patrycja

8 miejsce:

Zosgórnik Szymon, Nir Maciej oraz Walentek Patryk

9 miejsce:

Cofałka Agnieszka, Madeja Aleksandra oraz Brojacz Jakub

oraz miejsce prawie 9:

Jasiewicz Anna, Gawor Michał

10 miejsce:

Brzezinka Agnieszka, Włodarczyk Mateusz, Kowal Arkadiusz, Kabus Maja, Kuczkowska Justyna, Dudała Marcin, Krzykawski Marcin, Lisiecki Aleksander, Radwański Jan, Zarzycka Aleksandra

11 miejsce:

Walczak Michał, Kandzia Kamil, Ociepka Bartosz, Goliński Błażej, Sikora Piotr, Szlęk Sara, Kuźniarz Karol, Matłoch Mateusz, Wardega Daniel

miejsce 11 i pół:

Gwóźdź Sebastian

12 miejsce:

Sonnenberger Julia, Baran Tomasz, Maszczyk Cezary, Rozmiarek Sylwia, Nowak Bartłomiej, Chmura Marta, Smola Magdalena, Ogrodowczyk Zbigniew, Miś Klaudia, Latos Adam, Cebula Natalia, Płaczek Magdalena, Lis Ewa

 

i jak każdego roku

13 MIEJSCE zajęli WSZYSCY pozostali Uczestnicy !!!! (odrobinę mniej niż 8/18 pkt):

 

Lisicka Dominika  Izydorczyk Aleksandra  Wyszyński Antoni  Pucek Julia  Świątek Katarzyna  Witkowski Krzysztof  Tobor Dawid  Gretszel Piotr  Kotucha Kornela  Froch Magdalena  Jonik Ewelina  Błaszczyk Paulina  Korusiewicz Martyna  Chomin Jessica  Bystrzykowski Remigiusz  Jarosz Jessica  Smółka Zofia   Woroniecka Magdalena Kapcia Małgorzata Żabski Łukasz  Sobczak Klaudia  Jurczyga Zuzanna  Janus Karolina  Sonsalla Dominika Dziki Wiktoria Orlicz Wiktoria  Kubot Oliwia  Krysiak Natalia  Mamot Marek  Cholewa Maciej  Golonka Natalia  Ligęza Oliwia  Pawlikowski Martin  Fijołek Izabela  Wóźniak Łukasz  Hetmańczyk Magdalena  Grucza Sebastian  Dyrała Szymon Blady Jacek  Obuchowski Michał  Gajda Paweł  Urbaniak Rafał Wieszałka Katarzyna Ogiołda Łukasz  Stadnicka Agnieszka  Koronowska Marta  Bocian Axel  Grucza Anna  Cyrankowska Natalia Szczyrk Jakub  Czapla Anna  Budziak Kamil  Jeszka Paweł  Kral Sebastian  Czapla Anna  Duda Gabriel  Wylężek Szymon  Lesik Beata  Surdel Sebastian  Różańska Karolina  Bednarczyk Artur Haida Błażej  Środa Wojciech Scheller Łukasz  Nykiel Dawid   Ignaszewska Paulina  Pietrek Mikołaj  Chmiel Daniel  Kuśmierz Aleksandra  Strzoda Małgorzata  Roman Paweł  Boroń Agnieszka  Romaniszyn Agata  Księżarek Aneta  Stokowy Remigiusz  Pawlenka Michał  Koczar Paweł  Kazimierek Maciej Malcharczyk Mikołaj  Lubańska Agata Forajter Paweł Podgórski Mateusz  Witanowski Maciej  Papier Tomasz

Niestety były osoby niesklasyfikowane, które zdobyły tylko e^(∏*i)+1 punktów na 21.

 

 

Wyniki klasyfikacji zespołowej dla gimnazjów:

przypominamy że o miejscu w klasyfikacji zespołowej decyduje suma punktów zdobytych przez trzech najlepszych uczniów z danej szkoły

1.
Gimnazjum Nr 10 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 11, ul. Szymały 124, Bytom

2.
Gimnazjum Nr 7, ul. Karpacka 27, Bytom
- kolejny raz na drugim miejscu, za rok zapraszamy na pierwsze :-)

3.
Gimnazjum Nr 11, ul. Tysiąclecia 7, Bytom

4. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej, Gimnazjum nr 12

5. Gimnazjum Nr 14 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 5 im. J.F. Kennedy'ego w Bytomiu

6. Miejskie Gimnazjum Nr 2 ul. ks. Jerzego Popiełuszki w Piekarach Śląskich

Kolejne miejsca od 1 do 6 różnią się jedynie jednym punktem.
Powyżej połowy możliwych punktów w klasyfikacji zwspołowej zdobyli również uczniowie ze szkół:

Gimnazjum im. Jana Pawła II, ul. Źródlana 3 w Świerklańcu,
Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. J. Szafranka w Bytomiu
Gimnazjum w Ożarowicach, ul. Szkolna 10, Ożarowice
Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego ul. Kościuszki 71 w Siemoni

GRATULUJEMY !

 


Komisja konkursowa =
Olga Kępińska + Darek Tomczyk + Krystian Kaczmarek (uczniowie kl. 3u LO)
nad całością czuwali J. Holzheimer i B. Ciepłak.

 

Materiały z wykładu (rozwiązywane przykłady).

Zestaw zadań XI MKM 2012r.

Propozycja rozwiązań - tak też można :-)

 

Przypominamy, że w każdą sobotę o godz. 10.17 w sali 131 odbywa się Koło Matematyczne dla Gimnazjalistów (i nie tylko :-)), które prowadzi Krystian Kaczmarek - zapraszamy !

 

Jeszcze raz GRATULUJEMY !!!
Dziękujemy wszystkim Uczestnikom Konkursu oraz ich Opiekunom.
Zapraszamy na następną jubileuszową, równą, okrągłą, porywającą, etc, etc, XII edycję konkursu, która odbędzie się w poniedziałek 1.kwietnia szczęśliwego 2013 r.

 

organizatorzy.

 

aaa...  i  jeszcze jedno, cieszymy się że udało nam się wzruszyć przynajmniej niektórych uczestników (foto).

  

  • 260_MKM_2012
  • 305_MKM_2012
  • 250_MKM_2012
  • 315_MKM_2012
  • 309_MKM_2012
  • 203_MKM_2012
  • 329_MKM_2012
  • 273_MKM_2012

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl