UCZNIOWIE BYTOMSKIEJ BUDOWLANKI W OGÓLNOPOLSKIM FINALE XXVI EDYCJI OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH

W tym roku aż dziewięciu uczniów Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół w Bytomiu wzięło udział w zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Zawody odbyły się 2 marca 2013 roku w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Startowało 80 najlepszych uczniów z 21 śląskich szkół budowlanych.

 

                Uczestnicy Olimpiady musieli wykazać się obszerną, nadprogramową wiedzą z technologii budownictwa, architektury, konstrukcji budowlanych, mechaniki budowli, matematyki oraz umiejętnością logicznego myślenia i kreatywnością.

                W wyniku decyzji Komitetu Głównego Olimpiady, które odbyło się 8 marca na Politechnice Warszawskiej, dwunastu uczniów (z najwyższymi wynikami w okręgu)  ze szkół budowlanych z Bytomia, Wodzisławia Śląskiego, Żor, Rybnika i Częstochowy, będzie reprezentowało Śląsk w finale ogólnopolskim. Odbędzie się on w terminie od 11 do 13 kwietnia 2013r. w Nowym Sączu.

                Bytomską Budowlankę reprezentować będą: Paulina Bistuła i Łukasz Slotosz. Ich młodszym koleżankom i kolegom jeszcze w tym roku nie udało się dostać do finału. Warto jednak podkreślić, że ze swoich wyników mogą być zadowoleni pozostali uczestnicy: Andrea Jordan, Ewelina Ciesielczuk, Katarzyna Tajak, Jakub Grądziel, Dawid Jędruch, Cyprian Pietrzak, Tomasz Browarski.

Opiekunami uczniów startujących w Olimpiadzie są: mgr inż. arch.  Anna Szczepaniak, mgr inż. arch. Witold Dąbrowski, mgr inż. Marzena Pecyna.

Gratulujemy Uczniom i Ich Opiekunom

Życzymy powodzenia w finałach.

 

Na zdjęciu w pierwszym rzędzie cała drużyna Bytomskiej Budowlanki w trakcie otwarcia zawodów okręgowych.

 

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl