Londyn 2014

W sobotę 22. marca o godzinie 11:00 grupa 30 uczniów naszej Szkoły wyruszyła autokarem w kierunku Londynu. Wycieczka została zorganizowana w ramach współpracy nauczycieli ZSO nr 3 i Państwowych Szkół Budownictwa- Zespołu Szkół. Trasa wiodła przez: Niemcy- Holandię- Belgię- Francję i Kanał la Manche.


Do centrum Londynu dotarliśmy w godzinach porannych. 

Zwiedzanie rozpoczęliśmy i zakończyliśmy na słynnym London Eye. Po drodze zobaczyliśmy Parlament, Big Ben, Opactwo Westminster (z zewnątrz) miejsca koronacji i pochówku królów angielskich, Downing Street, przy której mieszczą się niemal wszystkie najważniejsze instytucje rządowe kraju, Trafalgar Square z słynną kolumną Nelsona, National Gallery, Leicester Square, Soho, China Town,  Piccadilly Circus, Covent Garden. Niedziela zakończyła się wjazdem na Londyńskie Oko oraz zakwaterowaniem u rodzin brytyjskich.

Poniedziałek rozpoczął się od muzeum Tate Modern, Buckhingam Palace czyli oficjalną rezydencję brytyjskich monarchów i jednocześnie największy na świecie pałac królewski oraz Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, a zakończył się na Oxford Street, na największej i najbardziej znanej ulicy handlowej stolicy. W tym dniu poruszaliśmy się metrem.

Największą wtorkową atrakcją wycieczki był wyjazd do tajemniczego miejsca -  kamiennego kręgu STONHENGE. Po powrocie czekały na nas trzy słynne muzea- Muzeum Historii Naturalnej , Muzeum Techniki oraz Muzeum Wiktorii i Alberta. W środę odwiedziliśmy twierdzę londyńską Tower of London wraz ze skarbcem koronnym, Tower Bridge, City of London: dzielnicę londyńskiej finansjery, Katedrę św. Pawła oraz British Museum. Do Bytomia przyjechaliśmy około godziny 18:00 w czwartek.

Oprócz zwiedzania mieliśmy możliwość spróbowania swych sił w języku angielskim w czasie wspólnych posiłków z brytyjskimi rodzinami. Przebywanie wśród rodzin jest jedną z najstarszych form nauki języka angielskiego. Tutaj każdy uczestnik wycieczki ma swoje indywidualne doświadczenia, spostrzeżenia i wspomnienia.

 

 

  • 1
  • 3
  • s
  • 4
  • 2

 

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl