W tej części umieszczamy Aktualności.

Pamiętaj jednak, że szereg spraw bieżących jest dostępnych na Facebooku!

Dzień otwarty Bytomskiej Budowlanki

Zapraszamy Uczniów ostatnich klas gimnazjów i szkół podstawowych na dzień otwarty w Państwowych Szkołach Budownictwa - Zespole Szkół w Bytomiu.
Zaczynamy o godz.9.00. O każdej pełnej godzinie proponujemy Wam półgodzinne aktywne zajęcia, prezentujące poszczególne zawody: architekturę i projektowanie, wojskowość, budownictwo, architekturę krajobrazu, wykończenia wnętrz, montaż stolarki budowlanej.
W tym dniu planowany jest także szkolny piknik, organizowany przez Samorząd Uczniowski Budowlanki - a w trakcie pikniku specjalne atrakcje.
Zapraszamy

XVIII MKM - 2019r.

XVIII Miejski Konkurs Matematyczny "strzał w XLO" - informacja.

Przepraszamy, ale w związku z trwającą akcją protestacyjną oficjalne wręczenie nagród za wyniki indywidualne oraz klasyfikację zespołową nie odbędzie się w planowanym terminie.

XVIII MKM - 'strzał w XLO' – WYNIKI !

W prima aprilis 2019r. w Państwowych Szkołach Budownictwa i X Liceum Ogólnokształcącym, odbył się XVIII Miejski Konkurs Matematyczny "strzał w XLO" dla uczniów Gimnazjów oraz Szkół Podstawowych Bytomia i miast sąsiadujących. W konkursie uczestniczyło 64 uczniów z 10 szkół, z Ożarowic, Piekar Śląskich i oczywiście z Bytomia.

Konkurs rozpoczął się punktualnie o godz. 9.06. Uczestnicy, zapoznali się z regulaminem konkursu i wysłuchali krótkiego koncertu Szkolnej Orkiestry PSB. Następnie uczestniczyli w wykładzie wygłoszonym przez mgr Olgę Kępińską. Olga jest laureatką poprzednich edycji konkursu oraz absolwentką naszej szkoły. Tytuł tegorocznego tematu brzmiał: „Co można zrobić z równaniami, poza tym, że można je rozwiązać?”  Do zagadnień równań wprowadzał dr B. Ciepłak, który wyjaśniał co wspólnego mają równania z indyjskim manuskryptem z Bakhshali datowanym na początek naszej ery oraz z testowaniem superkomputerów.
Po zmaganiach z równaniami do refleksji nad architekturą i twórczością człowieka nakłaniał nauczyciel PSB mgr Marek Wójcicki. Następnie przyszedł czas na rozwiązywanie zadań konkursowych. Wszystkie zadania można było rozwiązać korzystając z umiejętności nabywanych w trakcie wykładu. Nie wszyscy Uczestnicy konkursy byli skłonni się z tym zgodzić i nie wszystkie propozycje rozwiązań na to wskazywały :-).

Czytaj więcej: XVIII MKM - 'strzał w XLO' – WYNIKI !

Konkurs Matematyczny - XVIII MKM "strzał w X" - ZAPRASZAMY

W porozumieniu z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Bytomia,

dyrekcja Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół w Bytomiu
zaprasza do udziału w
XVIII Miejskim Konkursie Matematycznym
dla uczniów Gimnazjów oraz Szkół Podstawowych Bytomia i miast sąsiadujących
„strzał w XLO.

Mając na celu popularyzację nauk przyrodniczych organizujemy Konkurs Matematyczny dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych oraz Uczniów Szkół Podstawowych. W trakcie konkursu uczniowie rozwiązują zadania do wykładu. W tym roku będzie to wykład pt.

„Co można zrobić z równaniami, poza tym, że można je rozwiązać?”

Organizatorami konkursu są nasi uczniowie i absolwenci, laureaci poprzednich edycji.

Zasady przeprowadzania konkursu są opisane w regulaminie. Można się z nim zapoznać, ale można też zdać się na dobrą organizację konkursu. Zachęcając do uczestnictwa, gwarantujemy odświętną i dobrą atmosferę podczas konkursu.

Konkurs zostanie przeprowadzony dnia 1.kwietnia 2019r. (poniedziałek). Rozpoczęcie konkursu - jak każdego roku o godzinie 9.06. Szczegółowy harmonogram konkursu zostanie przesłany osobom zainteresowanym. Prosimy o zgłaszanie kandydatów według załączonej karty zgłoszeń (wersja pdf i doc) do dnia 27.03.2019r. Liczba zgłoszonych uczniów jest dowolna, jednak zastrzegamy sobie prawo jej ograniczenia. Prosimy również o wypełnienie zgody na publikację wizerunku i danych osobowych.

Na naszej szkolnej witrynie www.psb.bytom.pl można znaleźć regulamin konkursu oraz przykładowe tematy i materiały z wykładów poprzednich edycji oraz zadania i propozycje ich rozwiązań.

W siedemnastu poprzednich edycjach konkursu wzięło udział ponad 3200 uczniów z 33 różnych szkół. Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w XVIII edycji MKM - wystarczy jedynie ciekawość. Prosimy o podzielenie się informacją o konkursie z nauczycielami matematyki i pozostałymi, potencjalnie zainteresowanymi osobami.

 

Uczestnikom zapewnimy wiele wzruszeń.
Łączymy wyrazy szacunku,
Dyrekcja PSB ZS

 

 

Kilometry Dobra

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Bytomiu już od dwudziestu pięciu lat działa w naszym mieście wspierając w różnych etapach i sferach życia osoby z niepełnosprawnością intelektualną od urodzenia do późnej starości. W naszych placówkach osoby te uczą się, mają zapewnioną rehabilitację i terapię zajęciową, a kilkanaście osób znalazło u nas swój dom. Łącznie pomagamy około trzystu niepełnosprawnym.

Czytaj więcej: Kilometry Dobra

Złoto Siatkarzy Budowlanki!


We wtorek, 18 grudnia 2018 roku reprezentacja naszej szkoły obroniła tytuł Mistrza Bytomia w siatkówce. Zwycięstwo naszych siatkarzy było bezapelacyjne, a wtorkowy Turniej Finałowy drużyna zwyciężyła bez straty seta. Jako pierwsi o sile Budowlanki przekonali się gospodarze finałów, zespół IV L.O. Popularny ,,Sikorak” posiadał atut swojej hali i miał apetyt na zwycięstwo. Chęci w sporcie to jednak nie wszystko. Nasi zawodnicy mieli po swojej stronie więcej atutów, a co najważniejsze mentalność zwycięzców. Od początku meczu narzuciliśmy przeciwnikom nasz styl kontrolując wydarzenia na boisku do samego końca. W efekcie po dwóch setach zwyciężyliśmy 25:20 i 25 :17.

Czytaj więcej: Złoto Siatkarzy Budowlanki!

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości

100. Zwieńczeniem obchodów 100. rocznicy odrodzenia państwa polskiego były szkolne uroczystości zorganizowane 9.11. br. W imprezie brali udział wszyscy członkowie społeczności szkolnej. Przystąpiliśmy do akcji wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego. Gośćmi wyjątkowymi była grupa starszaków z zaprzyjaźnionego Przedszkola Nr 12. Maluchy zaprezentowały krótki program artystyczny przygotowany na tę okoliczność. Byli ułani pod okienkiem, panienki, dziadek z patriotycznymi wspomnieniami, zainteresowany przeszłością wnuczek. Ich występ spotkał się z ogromnym aplauzem. Z naszej strony pojawiła się prezentacja określająca trudną drogę do niepodległości. Wyróżniającym się uczniom klas mundurowych przyznano szkolne stopnie wojskowe.

Czytaj więcej: 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości 

Owoc jak Ziemia

OWOC JAK ZIEMIA
W piątek 26 października uczennice z klasy 2 m zorganizowały na terenie naszej szkoły akcję "Owoc jak Ziemia". Celem działań było przybliżenie wiedzy na temat wartości odżywczych owoców i wybranych warzyw oraz nieco innego sposobu ich spożycia. Główną rolę pełniły jabłka, które zaznaczyły swoją obecność nie tylko w dziedzinie prawidłowego żywienia.

Czytaj więcej: Owoc jak Ziemia

Budowlank Kulturalnie

30 października 2018r (wieczorem) Uczniowie Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół w Bytomiu, wybrali się do Teatru Rozrywki w Chorzowie na musical „Producenci”. Mimo późnej pory i 3-godzinnego spektaklu, uczniowie byli bardzo podekscytowani. Największą atrakcją było wejście za kulisy, na dużą scenę i spotkanie z głównym aktorem musicalu Panem Dariuszem Niebudkiem. Uściski dłoni, wspólne zdjęcie i rozmowa z aktorem były zwieńczeniem tego wieczoru. Oto wrażenia uczniów:

Czytaj więcej: Budowlank Kulturalnie

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl