W tej części umieszczamy Aktualności.

Pamiętaj jednak, że szereg spraw bieżących jest dostępnych na Facebooku!

Uwaga uczniowie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2.września o godz. 9.30 w auli szkolnej. Prosimy o wcześniejsze przybycie.
Po części oficjalnej wychowawcy zapraszają poszczególne klasy do sal.

Uwaga uczniowie klas PIERWSZYCH!
W najbliższy piątek tj.30.sierpnia o godz. 10.00 w auli szkolnej odbędzie się spotkanie z Dyrektorem Szkoły.

Zapraszamy.

 

Turniej Finałowy Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej.

Upalny czwartek minął pod znakiem piłki nożnej. Na Arenie Budowlanki rozegrano Turniej Finałowy Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej.
W inauguracyjne  szranki stanęli przedstawiciele klasy 1c i 2c którzy rozegrali pierwszy półfinał. Obyło się bez niespodzianki, i drugoklasiści pokonali pierwszaków 5:2, dzięki czemu awansowali do finału imprezy. Drugi półfinał rozegrała klasa 2e i 3bc. Tutaj mecz był bardziej wyrównany i o tym kto awansuje musiały zadecydować rzuty karne.

Czytaj więcej: Turniej Finałowy Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej.

Dzień otwarty Bytomskiej Budowlanki

Zapraszamy Uczniów ostatnich klas gimnazjów i szkół podstawowych na dzień otwarty w Państwowych Szkołach Budownictwa - Zespole Szkół w Bytomiu.
Zaczynamy o godz.9.00 dnia 23.05.2019r. O każdej pełnej godzinie proponujemy Wam półgodzinne aktywne zajęcia, prezentujące poszczególne zawody: architekturę i projektowanie, wojskowość, budownictwo, architekturę krajobrazu, wykończenia wnętrz, montaż stolarki budowlanej.
W tym dniu planowany jest także szkolny piknik, organizowany przez Samorząd Uczniowski Budowlanki - a w trakcie pikniku specjalne atrakcje.
Zapraszamy!

Dzień otwarty - Harmonogram.

https://scontent.fktw1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/60660079_1317972985018759_1833885339572240384_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent.fktw1-1.fna&oh=3a2c37da70cd1119dcc06f47c446582b&oe=5D5F7610JUŻ JUTRO

- 23 MAJA -
DZIEŃ OTWARTY BYTOMSKIEJ BUDOWLANKI
Zapraszamy
9.15 - uroczyste rozpoczęcie na boisku szkolnym (w razie deszczu w auli) - występ Szkolnej Orkiestry Dętej i Mażoretek
9.30 - wręczenie nagród dla laureatów Konkursu Matematycznego (s.037)
13.00 - uroczyste otwarcie boiska szkolnego - mecz otwarcia!

LEKCJE OTWARTE O KAŻDEJ PEŁNEJ GODZINIE OD 10 DO 14:
- s.128 - technik budownictwa, technik robót wykończeniowych;
- s. 308 - technik architektury krajobrazu;
- s. 206 - XLO zajęcia architektoniczno - projektowe;
- sala gimnastyczna - XLO zajęcia klasy mundurowej
- warsztaty szkolne dla wszystkich zawodów otwarte od 9-15.
DODATKOWE ATRAKCJE:
- możliwość podziwiania miasta i okolicy z tarasu widokowego (jeden z najwyższych punktów Bytomia);
- strzelnica sportowa, rzut granatem, musztra paradna.


XVIII MKM - 'strzał w XLO' – WYNIKI !

W prima aprilis 2019r. w Państwowych Szkołach Budownictwa i X Liceum Ogólnokształcącym, odbył się XVIII Miejski Konkurs Matematyczny "strzał w XLO" dla uczniów Gimnazjów oraz Szkół Podstawowych Bytomia i miast sąsiadujących. W konkursie uczestniczyło 64 uczniów z 10 szkół, z Ożarowic, Piekar Śląskich i oczywiście z Bytomia.

Konkurs rozpoczął się punktualnie o godz. 9.06. Uczestnicy, zapoznali się z regulaminem konkursu i wysłuchali krótkiego koncertu Szkolnej Orkiestry PSB. Następnie uczestniczyli w wykładzie wygłoszonym przez mgr Olgę Kępińską. Olga jest laureatką poprzednich edycji konkursu oraz absolwentką naszej szkoły. Tytuł tegorocznego tematu brzmiał: „Co można zrobić z równaniami, poza tym, że można je rozwiązać?”  Do zagadnień równań wprowadzał dr B. Ciepłak, który wyjaśniał co wspólnego mają równania z indyjskim manuskryptem z Bakhshali datowanym na początek naszej ery oraz z testowaniem superkomputerów.
Po zmaganiach z równaniami do refleksji nad architekturą i twórczością człowieka nakłaniał nauczyciel PSB mgr Marek Wójcicki. Następnie przyszedł czas na rozwiązywanie zadań konkursowych. Wszystkie zadania można było rozwiązać korzystając z umiejętności nabywanych w trakcie wykładu. Nie wszyscy Uczestnicy konkursy byli skłonni się z tym zgodzić i nie wszystkie propozycje rozwiązań na to wskazywały :-).

Czytaj więcej: XVIII MKM - 'strzał w XLO' – WYNIKI !

Konkurs Matematyczny - XVIII MKM "strzał w X" - ZAPRASZAMY

W porozumieniu z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Bytomia,

dyrekcja Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół w Bytomiu
zaprasza do udziału w
XVIII Miejskim Konkursie Matematycznym
dla uczniów Gimnazjów oraz Szkół Podstawowych Bytomia i miast sąsiadujących
„strzał w XLO.

Mając na celu popularyzację nauk przyrodniczych organizujemy Konkurs Matematyczny dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych oraz Uczniów Szkół Podstawowych. W trakcie konkursu uczniowie rozwiązują zadania do wykładu. W tym roku będzie to wykład pt.

„Co można zrobić z równaniami, poza tym, że można je rozwiązać?”

Organizatorami konkursu są nasi uczniowie i absolwenci, laureaci poprzednich edycji.

Zasady przeprowadzania konkursu są opisane w regulaminie. Można się z nim zapoznać, ale można też zdać się na dobrą organizację konkursu. Zachęcając do uczestnictwa, gwarantujemy odświętną i dobrą atmosferę podczas konkursu.

Konkurs zostanie przeprowadzony dnia 1.kwietnia 2019r. (poniedziałek). Rozpoczęcie konkursu - jak każdego roku o godzinie 9.06. Szczegółowy harmonogram konkursu zostanie przesłany osobom zainteresowanym. Prosimy o zgłaszanie kandydatów według załączonej karty zgłoszeń (wersja pdf i doc) do dnia 27.03.2019r. Liczba zgłoszonych uczniów jest dowolna, jednak zastrzegamy sobie prawo jej ograniczenia. Prosimy również o wypełnienie zgody na publikację wizerunku i danych osobowych.

Na naszej szkolnej witrynie www.psb.bytom.pl można znaleźć regulamin konkursu oraz przykładowe tematy i materiały z wykładów poprzednich edycji oraz zadania i propozycje ich rozwiązań.

W siedemnastu poprzednich edycjach konkursu wzięło udział ponad 3200 uczniów z 33 różnych szkół. Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w XVIII edycji MKM - wystarczy jedynie ciekawość. Prosimy o podzielenie się informacją o konkursie z nauczycielami matematyki i pozostałymi, potencjalnie zainteresowanymi osobami.

 

Uczestnikom zapewnimy wiele wzruszeń.
Łączymy wyrazy szacunku,
Dyrekcja PSB ZS

 

 

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl