Wanda Franczuk - Nasza Pani Lodzia, absolwent, nauczyciel

Człowiek legenda, człowiek dusza, kobieta o dużych umiejętnościach i wielkim sercu.
Jest rok 1945 nasza Budowlanka jest w powijakach ludzie, którzy będą nauczycielami w tej powstającej placówce to grupa pasjonatów, entuzjastów pracujących za przysłowiową miskę zupy...

nie pytający ile i za ile. I kogo tu spotykamy naszą higienistkę Panią Lodzię Kosińską, która jako jedyna od 1945 roku dotrwała do chwili obecnej, czyli przez 60 lat istnienia naszej szkoły. Zawsze była bardzo blisko młodzieży i wszystkich potrzebujących, pomagała nie tylko w chorobach ciała i duszy, pocieszyła przed klasówką przytuliła przed egzaminem. Jak matka zawsze trwała na posterunku a kiedy uczeń potrzebował wsparcia i pomocy wraz z nauczycielami opracowywała szczegółową strategię aby tylko uczniowi nie stała się jakakolwiek krzywda. I choć życie jej nie rozpieszczało, było trudne i przetykane bezustannymi kłopotami nigdy się nie skarżyła i nie poddawała, zawsze stała twardo na nogach.
Do dzisiejszego dnia szkoła jest jej wielką miłością, zawsze podkreślała i podkreśla silny związek z Budowlanką. Chociaż zdrowie już nie to pracuje nadal i służy wszystkim swoim doświadczeniem i radą. Zawsze pochyla się nad cierpiącym i stara się mu pomóc. Ja i moje koleżanki a było to bagatelka 35 lat temu przesiadywałyśmy u Pani Lodzi: która doskonale spełniała zaszczytną funkcję odpowiadającą funkcji współczesnego psychologa i z wielkim taktem i sercem doradzała każdej dziewczynie w młodzieńczych kłopotach. Zawsze czynnie uczestniczyła i uczestniczy w życiu szkoły mocno przeżywa drobne potknięcia i wielkie sukcesy naszej szkoły. Ten jedyny i specyficzny klimat tworzą w naszej szkole właśnie takie osoby jak Pani Lodzia. Jest jedną z najwspanialszych postaci jakie przewinęły się przez 60 lat istnienia budowlanki. Zna Ją każdy tysiące ludzi: które przewinęły się przez dziesięciolecia istnienia naszej wielkiej szkoły, za którą tęskni się przez całe życie.
Wspomnienia absolwentki z 1971 roku Wandy Franczuk.


 

Warto poświęcić sporo czasu!
jesteśmy wiarygodni - sprawdź certyfikat www.wiarygodna-szkola.pl